Narzuta na łóżko

Podwójne, duże i wygodne łóżko to absolutny must have każdej sypialni. Oprócz dobrania do niego odpowiedniej pościeli, która sprawi, że nasz sen stanie się jeszcze przyjemniejszy i bardziej jakościowy, warto pomyśleć także o narzucie na łóżko. Ten element sypialni posiada szereg zalet. Przede wszystkim pozwala wprowadzić do pomieszczenia ład i porządek zaraz po opuszczeniu łóżka. Dzięki temu nasza sypialnia zyskuje ciekawy charakter i design, którym możemy się zachwycić. Nie jest postrzegana jedynie jako nieciekawe pomieszczenie do spania.

Dlaczego warto kupić narzutę na łóżko?

Przykryć naszą pościel na łóżku warto z kilku prostych powodów. Jeden z nich został już wymieniony – ze względów estetycznych. Chodzi głównie o design naszej sypialni. Narzuta na łóżko pozwala wprowadzić do pomieszczenia poczucie spójności oraz porządku. Stanowi część wystroju pod względem kolorystyki oraz stylu. Drugim ważnym powodem, dla którego warto zdecydować się na narzutę, jest fakt, iż chroni ona naszą pościel przez cały dzień przed kurzem i ewentualnymi zabrudzeniami. Możemy bez wyrzutów sumienia przycupnąć na łóżku, nawet gdy jesteśmy ubrani w codzienny strój, w którym chodzimy cały dzień, nawet po podwórku.

Narzuty na łóżko – jaką wybrać?

Wybierając narzuty, spotkamy się z różnymi materiałami użytymi do ich stworzenia, z różnymi grubościami oraz z odmiennymi fakturami i wzorami. Jeśli chodzi o materiał, to najczęściej dostępne mamy narzuty na łóżko bawełniane bądź z wysokiej jakości tworzywa sztucznego takiego jak mikrofibra. Wybór zależy od naszych preferencji. Grubość narzuty dobierzmy w oparciu o styl wnętrza oraz nasze potrzeby. Jeśli chcemy, aby dodatkowa warstwa ciepłego materiału chroniła nas przed utratą zimna także w nocy, to warto zaopatrzyć się w grubszą tkaninę. Faktury, kolory i wzory dobieramy odpowiednio do wystroju wnętrza. W klasycznych aranżacjach sprawdzą się narzuty na łóżko pikowane. Świetnie odnajdą się w nich również wszelkie eleganckie wzory. W aranżacjach nowoczesnych warto postawić na kontrasty. Przykładowo; żółta sypialnia z pewnością polubi się z fioletową narzutą, biała natomiast, z czarną.

Jak dobrać narzutę do stylu wnętrza?

Każda aranżacja rządzi się własnymi prawami. Jeśli nasza sypialnia utrzymana jest w ciepłym klimacie, nawiązującym do stylu romantycznego, boho czy też glamour, to warto postawić na grubszą narzutę na łóżko. Świetnie w takim wypadku sprawdzi się zarówno mikrofibra pikowana, jak i bawełna, ważne jest to, aby posiadały one miękkie wypełnienie np. silikonową włókniną. Taka narzuta staje się sztywniejsza i masywniejsza. Przywodzi na myśl zimne, długie wieczory, podczas których można okryć się dodatkową warstwą ciepłego materiału. Pikowany wzór nadaje trójwymiarowości materiałowi i wzbogaca go, dzięki czemu pomieszczenie staje się jeszcze bardziej przytulne.

W nowoczesnych i minimalistycznych wnętrzach lepiej jest postawić na prostą, gładką narzutę bez dodatkowych wzorów. W tego typu aranżacjach kluczową rolę odgrywa uporządkowanie. Dlatego o wiele lepiej od zarzuconej na łóżko obszernej narzuty będzie wyglądała ta podwinięta pod materac. Warto wobec tego wybrać taką, która jest stworzona z raczej cienkiego materiału. Nie mamy w tym przypadku potrzeby tworzenia aranżacji typu chaos kontrolowany. Chaos w minimalistycznych aranżacjach czymś całkowicie zbędnym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here