kredyt hipoteczny

W tym momencie kredyty hipoteczne są jednymi z popularniejszych odmian pożyczek. Kieruje się je głównie do tych osób, które planują budowę domu lub właśnie ją rozpoczęły i uznały, że przydałyby im się jakieś dodatkowe pieniądze. Jeżeli sam znalazłeś się w podobnym położeniu i cały czas myślisz o wzięciu dodatkowej pożyczki, koniecznie dowiedz się najpierw, na co zwrócić uwagę w umowie kredytu hipotecznego. W żadnym wypadku nie powinieneś podpisywać czegoś, czego nie sprawdziłeś lub czego nie rozumiesz. Wszystkie punkty zawarte w umowie powinny być dla ciebie jasne. Podpisuj zawsze tylko te dokumenty, z którymi będziesz się całkowicie zgadzać.

A niestety banki nierzadko nie ułatwiają życia swoim usługobiorcom. Konstruują umowy w taki sposób, że dla przeciętnego człowieka przypominają one przypadkowy zbiór wyrazów, którego nijak nie jest on w stanie zrozumieć i to nawet po kilkukrotnym przeczytaniu i przeanalizowaniu treści. Czasami też wydaje ci się, że pewne elementy dokumentu nie mają większego znaczenia. Po prostu od razu je akceptujesz i nawet nie chcesz się dowiedzieć, co one oznaczają. A jest to oczywiście błąd. Taką umowę, którą masz zamiar podpisać z bankiem, powinieneś koniecznie dokładnie przejrzeć i sprawdzić. Zaraz się dowiesz, na jakie jej podpunkty powinieneś zwrócić szczególną uwagę. Sam musisz to po prostu zrobić. A jeśli wciąż będziesz mieć jakieś dodatkowe wątpliwości, zwróć się do dobrego doradcy kredytowego i razem z nim omów wybrane warunki umowy. Niech będzie to jednak niezależnie pracujący doradca, który na stałe nie współpracuje z żadnym bankiem i nie będzie cię nakłaniać do żadnej oferty z powodu otrzymania za nią dodatkowej prowizji.

Na co zwrócić uwagę w umowie kredytu hipotecznego? Na pewno na tę jej część, która będzie informować cię o twoich zobowiązaniach względem banku. Oczywiście zostaną one omówione już podczas pierwszej rozmowy z konsultantem, ale mimo wszystko powinieneś sprawdzić, czy dokument zawiera wszystko to, co razem wcześniej ustaliliście. Sprawdź więc ten podpunkt kilkukrotnie. Przeczytaj informacje na temat twoich aktualnych pożyczek, statusu i miejsca zatrudnienia oraz rodzaju umowy. Zobacz również, w jakim czasie zobowiązujesz się do spłaty całej pożyczki, ile będą wynosić raty oraz w jakim terminie będziesz musiał je spłacać. Uważaj też na inne dodatkowe koszty, które czasami pojawiają się w tego rodzaju umowach. Musisz dokładnie wiedzieć, za co tak naprawdę płacisz. A ta informacja musi też pojawić się w umowie kredytu hipotecznego.

Źródło: https://kazo.pl/poradniki/kredyty-hipoteczne-na-co-zwrocic-uwage/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here