Meble sosnowe

Meble wykonane z drewna uznawane są za symbol klasyki. Wiele osób chce nabywać te meble, ponieważ kojarzą się one z prestiżem. Meble drewniane rekomendowane są przez sprzedawców na różne sposoby. Wielu z nich podkreśla zdrowotne walory naturalnego materiału, jakim jest drewno. Według wielu naukowców uważa że w sypialni urządzonej w oparciu o meble drewniane sen staje się bardziej efektywny, człowiek staje się bardziej wypoczęty.
Nie wszystkie meble, które reklamowane są jako drewniane tak naprawdę wykonane są z tego materiału. Tańsze meble produkowane są ze słabszej jakości materiałów, które z naturalnym drewnem mają niewiele wspólnego. Są one oparte przede wszystkim na fornirze, czyli tak zwanej okleinie.
Najlepszej jakości meblami należącymi do tej grupy są meble wykonane z litego drewna. To wysokiej klasy wybory do których można mieć pełne zaufanie. Do ich produkcji wykorzystywane jest drewno sezonowe, charakteryzujące się wysoką jakością. Jednocześnie jest ono poddawane profesjonalnej obróbce przy użyciu najlepszego sprzętu. Poddawane jest też procesom mającym na celu zaimpregnowanie go. Za wyroby stu procentowo wykonane z drewna można zaliczyć jedynie te meble, których jedynie tylna ściana oraz okleina została wykonana ze sklejki.
Wybór wyrobów z drewna litego to gwarancja wysokiej jakości utrzymującej się przez wiele kolejnych lat. Naturalne drewno pozbawione innych dodatków jest długowieczne. Często zdarza się tak, że meble wykonane z niego znajdują się w rodzinach już w trzecim pokoleniu. To najlepsza rekomendacja potwierdzająca ich długowieczność. Mimo tego że meble sosnowe czy też dębowe są bardzo drogie, w perspektywie czasu okażą się one inwestycją, która na pewno się zwróci. Drewno jest materiałem łatwo poddającym się obróbce. Jeśli nawet ulegnie ono zniszczeniu, dzięki tym właściwościom możliwe będzie jego szybkie naprawienie, doszlifowanie. Dzięki takim zabiegom meble będą wyglądać ponownie jak nowe. Zachowany zostanie ich naturalny blask.
Meble sosnowe należą do jednych z tańszych produktów należących do tej grupy. Nic więc dziwnego że cieszą się dzięki temu dość dużą popularnością. Ich sprzedaż kształtuje się ciągle na przyzwoitym poziomie. Sosna jest drewnem tańszym od buku, ale nie oznacza to, że jej walory estetyczne nie spełnią naszych wymogów. Z całą odpowiedzialnością można stwierdzić, że staną się one wizytówką każdego wnętrza. Będą one przykuwać uwagę i gwarantować komfort użytkowania. Jeśli chodzi o ceny mebli wykonanych z sosny, to naprawdę będziemy mile zaskoczeni, jeśli porównamy je z tymi samymi meblami wykonanymi z innych gatunków drzew. Za funkcjonalną szafkę sosnową zapłacimy około 500 złotych. Jeśli zdecydujemy się na wersję z okrojonymi możliwościami, cena spada nawet do 300-400 złotych. Za tak niewielkie pieniądze otrzymamy wyroby posiadające wartości higroskopijne oraz elektrostatyczne. Sosna jest też materiałem twardym, dlatego nie musimy obawiać się uszkodzeń mechanicznych.
Doskonałe właściwości elektrostatyczne oznaczają, że meble nie przyciągają kurzu. Jest to bardzo istotna cecha dla osób, które cierpią z powodu alergii na kurz. Sosna doskonale spełni swoje zadania w naszej sypialni.
Istotną zaletą kojarzoną z meblami sosnowymi jest higroskopijność. Sosna potrafi wymieniać parę wodną z otoczeniem. Oznacza to, że meble sosnowe eliminują nadmiar wilgoci lub też potrafią instynktownie uzupełniać niedobory poprzez regulowanie poziomu wilgotności. Uniwersalność to kolejny atrybut mebli sosnowych. Producenci udostępniają wersję mebli w stanie surowym, które możemy samodzielnie pomalować wedle swoich indywidualnych preferencji. Efekt będzie zadowalający.
Pielęgnacja mebli sosnowych nie sprawi nam żadnych problemów. Sosna jest materiałem łatwym do obróbki. Rzadko kiedy padają ofiarą uszkodzeń mechanicznych. Konserwacja mebli nie wymaga żadnych większych przygotowań oraz stosowania specjalistycznych substancji czyszczących. Wystarczą do tego celu jedynie zakupić preparaty przeznaczone do pielęgnacji drewna sosnowego. Nieco bardziej skomplikowaną kwestią jest konserwacja mebli sosnowych wykonanych z drewna surowego. W ich przypadku konieczne jest olejowanie ich przynajmniej raz w tygodniu. Olej należy starannie kłaść wzdłuż linii słojów za pomocą sterylnej ściereczki. Olejowanie przyczyni się do poprawy wyglądu drewna. Skutecznie zatuszuje również rysy oraz plamki.
Inne metody konserwacji będą zastosowane do mebli woskowanych. Aby o nie dbać w sposób profesjonalny zakupy mleczko z dodatkiem wosku. Mleczko należy wcierać bawełnianą ściereczką.
Do czyszczenia mebli sosnowych, które dodatkowo pokryte są lakierem wykorzystuje się przeważnie preparaty zawierające w sobie środek antystatyczny.
Meble sosnowe nie są pozbawione wad. Nie jest ich co prawda bardzo dużo, ale należy o nich wiedzieć, przed udaniem się do salonu meblowego. Najważniejszą wadą, o której warto wspomnieć jest to, że meble sosnowe przejawiają tendencje do ciemnienia. Tendencja ta czasem uznawana jest za wadę, czasem jednak właścicielom kompletnie to nie przeszkadza. Meble sosnowe w porównaniu z innymi meblami drewnianymi nie są tak wytrzymałe. Znacznie lepiej pod tym kątem prezentują się meble bukowe oraz dębowe. Z tego powodu niezwykle ważna jest ich kompleksowa pielęgnacja odbywająca się w krótkich przedziałach czasowych.
W przypadku mebli dębowych problem pielęgnacji praktycznie nie występuje. Drewno to charakteryzuje się naturalną odpornością. Meble z niego są jeszcze dodatkowo wzmacniane na etapie produkcji. W efekcie tych czynności, właściciel praktycznie nie musi się martwić o ich stan. Wystarczy je jedynie przecierać, aby zachować ich piękny wygląd. Meble dębowe łatwo poddają się obróbce. Są uniwersalne, dlatego pasują zarówno do wnętrz klasycznych oraz nowoczesnych. Pozwala to na aranżowanie mieszkania z wykorzystaniem stylów diametralnie różniącymi od siebie. Jeśli jesteśmy osobami kreatywnymi szybko spostrzeżemy, jak duże pole manewru posiadamy. Aranżacje staną się niezwykle ciekawe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here