Meble biurowe

Od dłuższego już czasu praca zdominowała nasze życie. Spędzamy w pracy wiele godzin, czasami mamy wrażenie, że dużo więcej niż w domu. Praca biurowa wydaje się łatwa i przyjemna do momentu, kiedy sami nie musimy przesiedzieć w jednaj pozycji osiem, bądź więcej godzin. Zastanawiając się jakie powinny być meble do biura odpowiem jedno. Muszą być przede wszystkim ergonomiczne. Wygoda i funkcjonalność to najważniejsze cechy jaka muszą posiadać. Nie wyobrażam sobie przez dłuższy czas pracować na niewygodnym krześle, czy przy źle dobranym biurku. Jest świetnie, gdy są też estetyczne, gdyż na pewno mile pracuje się w ładnym, eleganckim wnętrzu. Omówmy to wszystko po kolei.
Najważniejsze w pracy biurowej to biurko i krzesło. Te meble do biura to podstawa naszej wygodnej, a co za tym idzie, efektywnej pracy. Wygodne, ergonomiczne krzesło to podstawa naszej dobrej pracy. Ból kręgosłupa nie pomaga w skupieniu się i wydajnej pracy. Jakie cechy powinno mieć krzesło ergonomiczne? Przede wszystkim jego siedzisko musi dopasowywać się do naszego kręgosłupa. Pozycją optymalną dla naszego kręgosłupa jest wygięcie w literę „S”. I taką powinniśmy mieć pozycję na krześle. Taka pozycja ma jeszcze jedną zaletę, a mianowicie poprawia krążenie krwi w udach. Coraz więcej modeli krzeseł jest tak skonstruowanych, że niejako wymusza na nas prawidłową postawę. Dzięki temu odciążamy kręgosłup, ale również mięśnie ud, miednicy i bioder. Szukając idealnego krzesła musimy zwrócić również uwagę na podłokietniki oraz oparcie fotela. Ważne jest by zarówno jedne, jak i drugie były regulowane. Takie krzesło jest podstawą dobrej higieny pracy, która pozwoli nam przeżyć wiele godzin w tej samej pozycji.
Kolejnym ważnym elementem pracy biurowej jest biurko. Przy biurku również będziesz spędzała wiele godzin dziennie. Ono również musi być ergonomiczne. Co to znaczy?
Meble do biura, jakimi są biurka, muszą również spełniać kilka warunków by praca przy nich była wygodna. Szerokość biurka nie może być mniejsza niż 60 cm. Biurko nie powinno być krótsze niż 1 m. Świetnie sprawdzają się biurka w kształcie litery „L”. jest to dodatkowa przestrzeń na której można ustawić drukarkę, czy położyć kolejne dokumenty.
Tyle o praktycznym podejściu, jeżeli chodzi o meble do biura. Teraz porozmawiajmy o estetyce. Wygląd naszego biura, a co z tym idzie mebli, jest niezmiernie ważny. Musimy pamiętać, że odwiedzają nas klienci. Patrzą na wystrój naszego biura, i wierzcie mi, na pewno oceniają was również przez jego pryzmat. Nie dam sobie wmówić, że klienci zwracają uwagę tylko i wyłącznie na nasz profesjonalizm. Nikt mnie do tego nie przekona! Zgodnie z tą teorią uważam, że meble do biura muszą być bardzo eleganckie. Bardzo trudno jest nie przekroczyć delikatnej granicy między wysmakowana elegancją, a drogim kiczem. Jest to bardzo delikatne rozróżnienie. Meble muszą być eleganckie, ale nie wyzywające. Dodatki muszą być bardzo subtelne i delikatne. Bez zbędnego przepychu. W tej roli świetnie sprawdzają się kwiaty w donicach lub wazonach. Idealnym dodatkiem do mebli do biura są również obrazy. Tylko bez przesady. Jeden, dwa obrazy w zupełności wystarczą. To nie galeria. To eleganckie, wysmakowane miejsce racy. I takie wrażenie chcemy zrobić na naszym kliencie.
Kompletując meble do biura, musimy pamiętać o szafach. To również nie jest łatwe zadanie. Szafy stylistycznie muszą wpisywać się w wystrój biura, a jednocześnie pełnią funkcję użyteczną. Szafy na dokumenty mszą być przestronne, przystosowane do przechowywania dużej ilości segregatorów. Ważne też jest by były w miarę neutralne. Segregatory maja tę niesamowitą moc, że mnożą się w zastraszającym tempie. Szafy muszą mieć taki design, byśmy za jakiś czas mogli dokupić kolejną, nie zakłócając obecnej stylistyki.
Pamiętajmy też, że szafy na dokumenty muszą być zamykane, by przygodne osoby nie miały dostępu do naszych dokumentów. Wszyscy pamiętamy o RODO (tu nic chyba nie trzeba wyjaśniać, wszyscy wiemy o co chodzi).
Kolejnym z elementów umeblowania biura jest oświetlenie. Dobre oświetlenie to podstawa pracy. Źle oświetlone miejsce pracy będzie prowadziło do szybszego męczenia się pracowników i zmniejszenia ich wydajności. Dodatkowo oświetlenie jest ważnym elementem wystroju wnętrza. Piękne lampy na biurkach, oprócz tego, że będą dawały niezbędną ilość światła, są również eleganckim dopełnieniem aranżacji naszego biura. Wiszące lampy muszą mieć opcję włączania różnego natężenia światła. Nie zawsze chcemy mieć duże, jasne światło. Czasami potrzebujemy po manewrować światłem, i musimy mieć taką możliwość. Meble do biura wraz z oświetleniem muszą tworzyć całość. Światło będzie dopełnieniem stylizacji. Przysłowiową wisienką na torcie.
Wystrój naszego biura ma ogromne znaczenie. Klienci oceniają nas przez pryzmat naszego wyglądu, wystroju biura i naszych umiejętności. Te wszystkie czynniki powinny być całością obrazu, jaki prezentujemy naszym klientom, ale również współpracownikom. Wszystkie te elementy muszą być dobrane w przemyślany sposób. Taką samą wartość mają meble do biura, na które się zdecydujemy, jak nasz strój. Wszystko to jest obrazem naszej osoby. Musi być spójne. Szczególnie nowi potencjalni klienci w ten sposób będą oceniali nas jako swojego przyszłego partnera. Obraz naszej firmy jest w dużej mierze kreowany przez obraz naszego biura, do którego zaprosimy klienta. Natomiast obraz naszego biura tworzymy poprzez meble do biura, na które się zdecydowaliśmy. Wszystkie te elementy są ze sobą sprzężone i muszą być nierozerwalną całością. Przedstawiając siebie klientowi w taki sposób stworzymy wizerunek odpowiedniej osoby na odpowiednim miejscu. Wartej zaufania i rozpoczęcia współpracy.
Wydawało by się, że meble to tylko meble. Nic bardziej błędnego. Meble do biura są naszą wizytówką. Wizytówką nas i naszej firmy. Do tego, kto nie lubi pracować, przebywać w ładnych wysmakowanych wnętrzach. W pracy spędzamy obecnie tyle czasu, że chyba warto otoczyć się przyjemnymi, estetycznymi rzeczami. Warto umilić sobie czas eleganckim i przyjaznym otoczeniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here