Korzystny wybór paliwa grzewczego

0
1096

Ekogroszek to forma paliwa stałego, wytwarzanego z węgla kamiennego przeznaczonego do stosowania w kotłach retortowych. Ekogroszek stosuje się coraz częściej w ogrzewaniu pomieszczeń mieszkalnych oraz produkcyjnych – znajdziemy go w niemal każdym składzie paliwa na terenie naszego kraju.

Zdecydowaną zaletą tej formy paliwa jest jego wysoka kaloryczność (wynosząca więcej niż 24 MJ/kg) oraz niska zawartość siarki (poniżej 1%), wody i innych substancji niepalnych. Spalanie ekogroszku uwalnia niedużą ilość siarki oraz wytwarza minimalną ilość popiołu, zwłaszcza w porównaniu do innych rodzajów paliw.

Ekogroszek dobrej jakości powinien palić się długo, dostarczając dużo ciepła oraz nie pozostawiając prawie żadnych odpadów. Niskie ceny tego opału przyciągają klientów pragnących zaoszczędzić na zużywanej energii cieplnej. Wybierając ekogroszek, należy jednak zwrócić uwagę nie tylko na jego cenę, lecz także inne parametry.

Ekogroszek w ofercie SAM-BUD-ROL

Dokonując wyboru ekogroszku, warto przyjrzeć się podanej na opakowaniu wartości opałowej, która różni się w przypadku poszczególnych modeli paliwa. Istotne mogą okazać się również takie parametry jak ilość wydzielanych substancji toksycznych czy wilgotność. Ponadto, należy zwrócić uwagę na zalecenia producenta naszego kotła grzewczego, w którym będziemy palić przy użyciu ekogroszku. Jeśli nie są nam one znane – najlepszym rozwiązaniem będzie zakup 2-3 różnych ekogroszków i przekonanie się na własne oczy, których z nich pali się najlepiej.

Poszukując sprawdzonego dostawcy ekogroszku, warto zapoznać się z ofertą SAM-BUD-ROL, dostępną na stronie www.sambudrol.pl. SAM-BUD-ROL to popularny dostawca różnego rodzaju paliw, w tym także paliw węglowych, zaopatrujący ponad 15 tysięcy gospodarstw w naszym kraju. Firma jest obecna na polskim rynku od 1989 roku; w ciągu kilku dekad istnienia stała się jednym z największych dostawców opału, współpracującym z ponad 30 polskimi kopalniami.

W ofercie SAM-BUD-ROL znajduje się kilka rodzajów ekogroszku, różniących się m.in. wartością opałową, wynoszącą od 24 MJ/kg (w przypadku ekogroszku COMFORT) do 30 MJ/kg (ekogroszek ECODESIGN). Dostępne ekogroszki wykazują niedużą wilgotność (w przypadku wszystkich rodzajów – poniżej 9%) oraz wytwarzają znikomą ilość popiołu. Własności te zostały potwierdzone w trakcie badań laboratoryjnych, dzięki czemu każdy z dostępnych ekogroszków spełnia kryteria niskoemisyjności, dodatkowo ekogroszek Power MAX spełnia kryteria Instytutu Chemicznej Przeróbki Węgla.

SAM-BUD-ROL prowadzi sprzedaż internetową, oferując również możliwość transport, załadunku i rozładunku zamówionych paliw, niezależnie od wielkości zamówienia. Stacjonarne składy opału ulokowane są przede wszystkim w województwie opolskim i dolnośląskim. Specjalna oferta firmy dotyczy miejscowości Sieradz w łódzkim oraz jego okolic, którego mieszkańcy nie ponoszą kosztów transportu w przypadku zamówień ekogroszku. Oferta ta dotyczy wszystkich rodzajów ekogroszku konfekcjonowanego. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here