Jakie meble wybrać do szarego koloru ścian?

Kolor ścian, w dużej mierze będzie definiował, jakiego rodzaju meble będziemy w stanie do nich dopasować. Prawdą jest bowiem to, że jeśli chodzi o meble i ich kolor, musi on pozostawać w korelacji z kolorem ścian. Wydawać by się mogło, że to dość prosty warunek, jeśli chodzi o jego spełnienie, a jego realizacja nie powinna nikomu sprawić większych problemów. Otóż, jak się okazuje, nic bardziej mylnego. Sprawdźmy zatem, na co koniecznie powinniśmy zwrócić uwagę, jeśli mowa o wyborze odpowiedniego koloru mebli, które będą odpowiednio skomponowane z kolorem naszych ścian. Przyjrzymy się realizacji tych założeń, na podstawie najczęściej wybieranych kolorów ścian.

Szare ściany – jakie meble?

Pierwszym, zdecydowanie najczęściej wybieranym kolorem ścian, jeśli chodzi o trendy w szeroko rozumianej aranżacji, jest kolor szary. Lansowany jest on przez bardzo wiele różnego rodzaju katalogów, markowanych przez największe sieci sklepów meblarskich. Szary kolor ścian cieszy się zatem bardzo dużym powodzeniem i nie będzie przesadą, jeśli uznamy, ze jest to obecnie jeden z najmodniejszych i najbardziej popularnych kolorów, jeśli mowa o aranżacji wnętrz. Pytanie jednak, jakie meble będą najlepiej pasowały do takiego pomieszczenia. Według tego, co lansowane jest przez wiodących projektantów wnętrz, najlepiej z szarymi ścianami będą komponowały się meble białe. W dużej mierze wynika to z faktu, że białe meble stoją w bardzo dobrym kontraście do koloru szarego. Nie oznacza to jednak, że jest to jedyne rozwiązanie jakie mamy, jeśli chodzi o wybór mebli, które będą pasowały do szarych ścian. Ciekawym pomysłem mogą być też tutaj meble w kolorze czarnym. W tym jednak przypadku, musimy bardzo uważać na to, jak dużym pomieszczeniem dysponujemy. Ważne jest bowiem to, żeby nie kupować czarnych mebli, w momencie, kiedy nasz pokój jest bardzo mały. Może to bardzo niekorzystnie wpłynąć na ostateczny jego kształt. Nawet, jeśli wyda nam się to ciekawym pomysłem, czasem warto jest z niego zrezygnować, żeby nie zepsuć aranżacji wnętrza.

Drugi trend w kolorze ścian, czyli ściany białe – wybieramy meble!

Drugim, bardzo ważnym trendem, jeśli chodzi o kolorystykę ścian, są ściany białe. Coraz więcej osób decyduje się właśnie na takie rozwiązanie, ponieważ – jakkolwiek może się ono wydawać mało ciekawe – daje nam ono naprawdę bardzo duże pole możliwości. Prawdą jest bowiem to, że do białych ścian, jesteśmy w stanie dopasować tak naprawdę meble w każdym kolorze. Musimy jednak kierować się tutaj bardzo jasno określonymi zasadami. Związane będą one także z tym, jak duży rozmiar ma nasze pomieszczenie oraz – czy meble mają za zadanie ożywić to pomieszczenie, czy też – podobnie jak białe ściany – mają nas uspokajać. Rozwiązań w tym aspekcie mamy naprawdę sporo, bo do białych ścian będą doskonale pasowały zarówno meble w kolorze sosnowym, jak również – wiśni. Nie bez przyczyny przywołaliśmy tutaj właśnie takie przykłady. Są to bowiem bardzo skrajne kolory. Pierwszy z nich – bardzo jasny, z pewnością doskonale sprawdzi się w mniejszych pomieszczeniach. Z kolei meble w kolorze wiśni, bardzo dobrze będą wyglądały w dużych pomieszczeniach. Pamiętajmy jednak, że jeśli chodzi o zestawienie białych ścian z ciemnymi meblami, jest to mimo wszystko rozwiązanie bardzo odważne i nie każdy będzie się w stanie na nie zdecydować. Nie sprawdzi się też ono w przypadku małych pomieszczeń.

Ciemne ściany – czy meble także powinny być ciemne?

Kiedy dysponujemy naprawdę dużą przestrzenią, jeśli chodzi o możliwości aranżacyjne, możemy zdecydować się na zastosowanie ciemnego koloru naszych ścian. Pytanie jednak brzmi: Czy w przypadku takich ścian, dobrym rozwiązaniem będzie dopasowanie także i mebli, które będą miały ciemną barwę? Nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ – tak jak w poprzednich przypadkach – wiele zależne jest tutaj od tego, jak dużym pomieszczeniem dysponujemy. Wiele też zależy od tego, czy pomieszczenie, w którym są ciemne ściany i w którym planujemy postawić ciemne meble, będzie służyło np. odpoczynkowi, czy też jest to przestrzeń, która będzie służyła nam do pracy. Rozwiązań i możliwości mamy tutaj naprawdę bardzo dużo. Warto jest jednak wiedzieć, że niezależnie od wszystkiego – umieszczanie ciemnych mebli w pomieszczeniu w którym są ciemne ściany, nie jest najlepszym rozwiązaniem. Zawsze powinniśmy się starać przełamać ciężkość, którą będzie powodowało połączenie ciemnego koloru mebli z ciemnym kolorem ścian. Tylko w taki sposób, będziemy mogli uznać, ze nasze pomieszczenie ma dobrze dopasowane meble do koloru ścian.

Ściany w różnych kolorach – czy meble także powinny być kolorowe?

Jednym z najbardziej oryginalnych, a zarazem cieszących się bardzo dużą popularnością rozwiązań, jeśli chodzi o wybór koloru ścian, są ściany, które są… W różnych kolorach. Pytanie jednak brzmi, czy jesteśmy w stanie dopasować w odpowiedni sposób meble do takiego rodzaju ścian? jak się okazuje, wcale nie jest to tak trudne, jak mogłoby się wydawać na początku. Przede wszystkim jednak, powinniśmy zacząć od tego, ze jeśli decydujemy się na kilka kolorów ścian w jednym pomieszczeniu, to powinny być one ze sobą dość dobrze skomponowane. Tylko w taki sposób, jesteśmy w stanie dopasować meble do takiego pomieszczenia. Warto zaznaczyć, że kolory ścian nie powinny być tylko jasne, lub też tylko i wyłącznie ciemne. Przełamanie takich barw, z całą pewnością wyjdzie nam wszystkim na dobre. Do pomieszczeń, które posiadają bardzo różne kolory ścian, bardzo dobrze pasować będą meble jasne – np. sosnowe. Świetnie sprawdzą się w takim przypadku także i meble szare. Szary jest bowiem bardzo uniwersalnym kolorem, dlatego też niezależnie od wszystkiego, będziemy w stanie dopasować meble w tym kolorze praktycznie do każdego rodzaju ścian. Jeśli jednak chcemy nieco zaszaleć, możemy zdecydować się na meble kolorowe. Tutaj należy jednak być nieco uważnym. Decydując się na zakup mebli kolorowych, możemy całkiem przypadkiem stworzyć wrażenie pomieszczenia chaotycznego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here