akwarium

Rozpoczęcie przygody z akwarystyką wiąże się z zakupem odpowiedniego akwarium. Zbiornik powinien być dostosowany do rybek, które mają w nim zamieszkać. Jego wielkość, kształt i oświetlenie będzie zależało od gatunków ryb, które zamierzamy hodować. Podpowiadamy, jak wybrać idealne akwarium.

Jakie akwarium dla drobnych ryb? A jakie dla dużych?

Jednym z najważniejszych parametrów akwarium jest wielkość. Pojemność zbiornika musi być idealnie dostosowana do jego mieszkańców. Zanim rozpoczniemy poszukiwania idealnego akwarium, powinniśmy zadecydować, jakie rybki chcemy hodować. 

Jednym z najpopularniejszych gatunków ryb hodowlanych jest bojownik. Idealnym rozwiązaniem dla takiej rybki będzie małe akwarium o pojemności do 30 litrów. Niewielkim rybkom (o wielkości do 5 cm), które pływają w stadach, do komfortowego życia wystarczy akwarium o pojemności 40-60 litrów. Ryby o wielkości powyżej 10 cm potrzebują większych zbiorników – min. 200-litrowych. 

Co jeszcze wziąć pod uwagę przy wyborze akwarium?

Zakup akwarium to inwestycja na lata. Ważne jest zatem, aby zbiornik wyróżniał się doskonałą jakością i najwyższą wytrzymałością. Akwarium powinno być wykonane z solidnego, wysokogatunkowego szkła. 

Kolejna istotna kwestia to ilość miejsca na akwarium. Jeśli chcemy zająć się akwarystyką na poważnie, powinniśmy rozważyć zakup większego zbiornika. Przestronne akwarium pozwala na hodowlę większej liczby rybek czy roślin, a także daje spore możliwości aranżacyjne. 

Ważnym elementem wyposażenia akwarium jest oświetlenie. Odpowiednio dobrane stworzy rybkom idealne warunki do prawidłowego funkcjonowania, co będzie wpływać na ich zdrowie, komfort i chęć do rozmnażania. Pamiętajmy, że większość rybek słodkowodnych potrzebuje wody o stałej temperaturze. Decydując się na takie gatunki, należy zaopatrzyć akwarium w specjalną grzałkę z termostatem, która utrzyma wybraną temperaturę wody. 

A może zestaw akwariowy?

Doskonałym rozwiązaniem na rozpoczęcie swojej przygody z akwarystyką jest zakup profesjonalnego zestawu akwariowego zawierającego wszystkie niezbędne elementy. Szeroki wybór takich produktów znaleźć można na stronie aquael.pl. Propozycją sklepu jest na przykład zestaw idealny na początek – NANOREEF DUO. W skład zestawu wchodzi:

  • 49-litrowe akwarium o kształcie zbliżonym do sześcianu, 
  • szyba nakrywowa z wycięciem do filtra kaskadowego,
  • mata ochronna na dno,
  • podwójna lampa wyposażona w diody o łącznej mocy 10 W,
  • filtr kaskadowy z płynną regulacją wydajności.

Oferowany zestaw akwariowy doskonale nadaje się do hodowli drobnych ryb morskich, krewetek oraz koralowców. 

W sklepie znaleźć można również solidnie wykonane akwaria o różnych pojemnościach oraz wszelkie niezbędne akcesoria – takie jak filtry, oświetlenie czy podłoża.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here