Jak urządzić salon w dobrym stylu?

Urządzanie salonu, jak i całego mieszkania to zajęcie niezwykle pasjonujące i wciągające. Możemy to zlecić zarówno profesjonalnej dekoratorce lub dekoratorowi, którzy zadbają o najmniejsze detale oraz szczegóły, jak również zrobić to samodzielnie wedle własnego uznania oraz gustu. Przyniesie nam to o wiele większą satysfakcję aniżeli wejście w gotowe wnętrze, które ktoś inny dla nas zaprojektował i urządził. Ponadto nasz salon zyska też indywidualnego oraz niepowtarzalnego charakteru.
Wielu z nas pragnie kupić meble stylowe do salonu – takie które będą zarówno solidnie wykonane, jak również pięknie się prezentowały. Meble stylowe do salonu powinny także charakteryzować się klasycznym stylem, który zawsze pasuje do większości aranżacji i wygląda dobrze na przestrzeni lat,- zwłaszcza kiedy po latach sięgniemy do rodzinnego albumu i będziemy wciąż mogli cieszyć oko patrząc na fotografię przedstawiające piękne wnętrze naszego salonu.
Jeżeli chcemy nabyć meble stylowe do salonu to możemy w tym celu rozważyć kilka opcji. Zarówno zakup gotowych mebli jak i zlecenie ich wykonania na wymiar. Pierwsze rozwiązanie jest zdecydowanie szybsze, ponieważ wystarczy wybrać się do salonu meblowego i kupić interesujący nas zestaw, natomiast wykonanie mebli na wymiar zwykle wiąże się z dłuższym czasem oczekiwania oraz większym wydatkiem. Z drugiej jednak strony meble robione na wymiar mogą zostać wykonane dokładnie według naszego indywidualnego projektu z dbałością o każdy szczegół oraz uwzględnieniem niestandardowych życzeń – na co nie możemy liczyć kupując gotowy zestaw meblowy w salonie.
Obecnie wybór mebli jak bardzo szeroki, możemy wybierać do woli zarówno w materiałach z jakich zostaną wykonane nasze meble stylowe do salonu jak i kolorach oraz modelach i wzorach.
Kupując wyposażenie do salonu warto jest postawić na bardzo wygodny zestaw wypoczynkowy i umieścić go w jego centralnej części tak, aby możliwe było wspólne spędzanie czasu z rodziną przed telewizorem lub podczas granie w gry planszowe w przytulnych oraz komfortowych warunkach. Również kiedy będziemy gościć naszych krewnych oraz przyjaciół w naszym pięknym i gustownym salonie warto zadbać o odpowiedni kącik do picia kawy oraz sofę i fotele. Najlepiej aby sofa oraz fotele lub pufy były solidnie wykonane oraz obite najwyższej jakości materiałami odpornymi na uszkodzenia mechaniczne oraz wycieranie się. Warto także sofę i fotele zabezpieczyć przed zabrudzeniami za pomocą specjalnych narzut, które także mogą się bardzo pięknie i gustownie prezentować. Takie narzuty oraz nakrycia mogą również radykalnie zmienić wygląd naszego zestawu wypoczynkowego kiedy nagle poczujemy silną potrzebę zmiany wystroju. Zmiana ta nie będzie jednocześnie trwała i w każdej chwili będziemy mogli powrócić do poprzedniego wystroju zdejmując narzuty lub nakrycia. Oprócz sofy i foteli niezbędnym meblem w salonie jest także stolik kawowy lub gustowna i klasyczna ława, która może być zarówno w wersji standardowej jak i tej rozkładanej kiedy mamy zamiar urządzić mini przyjęcie w salonie i poczęstować swoich gości przekąskami oraz napojami. Oprócz wygodnej sofy, foteli oraz stoliczka lub ławy w salonie nie powinno zabraknąć eleganckiej witryny, w której będziemy trzymać zastawę stołową, serwis kawowy, sztućce oraz szkliwo pod ręką kiedy odwiedzą nas goście. Ponadto jeżeli dysponujemy wolną przestrzenią możemy także nabyć meble pod telewizor, natomiast jeżeli nasz salon jest dosyć małych rozmiarów to wtedy telewizor możemy zawiesić na ścianie w dobrze widocznym z sofy oraz foteli punkcie.
Urządzając wnętrze salonu oraz mieszkania należy pamiętać, żeby dobrać wszystkie jego elementy, meble kolor ścian oraz dodatki tak aby pasowały ze sobą i dobrze współgrały tworząc jednocześnie piękną i wzajemnie się uzupełniającą całość. Dodatkami najczęściej wybieranymi do salonu zwykle są elementy takie jak dywan, kompozycje kwiatowe, firany, zasłony i obrusy.
Wybierając dywan do naszego salonu musimy pamiętać nie tylko o tym, aby pięknie się on prezentował i pasował do naszych mebli oraz ścian kolorystycznie – ale także aby spełniał on swoje podstawowe funkcje.
Odpowiedni dywan powinien nie tylko być dekoracją, ale także zabezpieczać naszą podłogę przed zabrudzeniami oraz uszkodzeniami mechanicznymi jakie mogą się pojawić, na przykład na skutek chodzenia po domu w obuwiu na wysokim obcasie oraz innym o twardej podeszwie. Ponadto wybierając dywan do naszego salony powinniśmy wziąć pod uwagę to czy będą się na nim bawiły dzieci oraz czy jesteśmy posiadaczami czworonogów oraz czy ktoś z naszych domowników cierpi na alergię spowodowana na przykład przez roztocza kurzu domowego lub pleśń , która niestety może zbierać się w zakamarkach dywanu – jeżeli nie jest poddawany regularnej pielęgnacji oraz zabiegom czyszczenia i prania.
Kiedy jesteśmy alergikami lun w naszym domu przebywają małe dzieci oraz zwierzęta to najlepiej jest postawić a dywan klasyczny o krótkim włosiu. Dywan taki jest łatwy w utrzymaniu oraz pielęgnacji, a ponadto swoim uniwersalnym i ponadczasowym wyglądem pasuje do każdego wystroju. Inną alternatywą na dywan do salonu, który będzie się jednocześnie pięknie prezentował i stanowił bardzo ciepły akcent w naszym salonie – zwłaszcza podczas zimowych, chłodnych poranków jest dywan wykonany z owczej wełny. Niestety jest on o wiele trudniejszy w utrzymaniu oraz pielęgnacji, a piękna wełna po czasie może stać się siedliskiem groźnych bakterii oraz drobnoustrojów.
Inną propozycją pięknego dywanu jest także kudłaty, długowłosy dywan shaggy. Jego długie włosie sprawia, że zabrudzenia nie są widoczne gołym okiem, jednak któż z nas chciałby mieć z pozoru czysty dywan, który w swoim włosiu skrywa groźne bakterie oraz pleśń?
Każdy dywan, aby jego posiadanie było higieniczne oraz bezpieczne powinien być raz w tygodniu odkurzany, a jeżeli jesteśmy posiadaczami czworonogów, które lubią gubić sierść lub dzieci to dywan możemy odkurzać nawet raz dziennie. raz na kwartał należy z kolei dywan trzepać i raz w roku poddawać zabiegowi prania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here