Gdzie bezpiecznie kupować antyki?

Krzesło z XIX w., biurko wielkiego odkrywcy, toaletka XVIII-wiecznej angielskiej damy… Meble z historią są wspaniałą kropką nad “i” w aranżacji pomieszczenia. Podziwiane przez gości są powodem do dumy dla swojego właściciela. Gdzie kupować meble z duszą? Czym kierować się przy zakupie? O czym pamiętać, kupując meblowe antyki? Oto kilka wskazówek.

Sklepy internetowe, sklepy stacjonarne a może targi staroci?

Moda na antyki nie przemija. Sklepy internetowe, sklepy stacjonarne czy targi staroci oferują piękne i niepowtarzalne meble i akcesoria z ubiegłych epok. Gdzie najlepiej kupować meblowe antyki i jak nie dać się oszukać?

Sklepy internetowe cieszą się coraz większą popularnością wśród nabywców historycznych mebli. Po pierwsze mają one bogatą ofertę. Po drugie możemy oglądać interesujące nas produkty w każdym miejscu i o każdej porze. Po trzecie sklepy internetowe oferują certyfikaty autentyczności, które łatwo sprawdzić i mogą pochwalić się pozytywnymi opiniami klientów. Wszystko dostępne z domu. Jednym kliknięciem. Dużą bazą pięknych i solidnie wykonanych antycznych mebli może pochwalić się np.: antiquebeauty.eu.

Sklepy stacjonarne to w większości gwarancja certyfikowanych mebli. Tutaj również meble dostępne są w dobrym stanie, a obsługa w większości z nich dysponuje fachowym doradztwem. Na oglądanie mebli w sklepie stacjonarnym trzeba wygospodarować czas. Sklepy stacjonarne nie zawsze dysponują też tak dużą i różnorodną bazą produktów, jak sklepy internetowe.

Targi staroci odbywają się regularnie w każdym większym mieście. Przybywają na nie miłośnicy historycznych mebli. Na targach staroci odkryć można prawdziwe kolekcjonerskie perełki, które przez długi czas przebywały u kogoś na strychu. Jednakże sprzedający na targach staroci w większości nie posiadają certyfikatów autentyczności. Stan sprzedawanych przez nich antyków też nie zawsze jest najlepszy.

Certyfikaty autentyczności

Szanujące się sklepy, które zajmują się sprzedażą mebli historycznych, posiadają certyfikaty autentyczności sprzedawanych produktów. Certyfikat taki potwierdza, że kupowany mebel został zrobiony w epoce, o której w swojej ofercie pisze sprzedający oraz że został legalnie zakupiony. Wszystkie meble i akcesoria ze sklepu antiquebeauty.eu posiadają certyfikaty autentyczności.

Jakość ma znaczenie

O tym, że jakość ma znaczenie, nie trzeba nikogo przekonywać. Jeżeli chodzi o antyki, często jesteśmy skłonni przymknąć oko na jakość, byleby wejść w posiadanie mebla z interesującej nas epoki. Niestety jest to błąd. Renowacja mebli antycznych oprócz tego, że jest bardzo kosztowna, to czasami jest niemożliwa. Jeżeli stan mebla jest bardzo zły, możesz mieć problem ze znalezieniem specjalisty, który podejmie się jego odrestaurowania. Meble i akcesoria dostępne w sklepie antiquebeauty.eu są odnowione i zawsze najwyższej jakości.

Historyczne meble podkreślają piękno i nadają klasę każdemu pomieszczeniu. Warto pamiętać, że zakup takiego mebla to całkiem spora inwestycja, dlatego kupuj meble ze sprawdzonego źródła, które posiada certyfikaty autentyczności. Wybierając mebel, daj sobie czas, a także zwróć uwagę na stan, w jakim się znajduje. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here