Elementy osprzętu elektroinstalacyjnego w naszym domu - jak wybierać?

Każdy z nas wielokrotnie, codziennie i przez lata z niej korzysta. Nie musimy się znać na elektryce, by wiedzieć, że instalacja elektryczna to niezbędny element naszego domu, a jej elementy warto wybierać z rozmysłem. Gniazdka i łączniki, które zwykle nazywamy włącznikami to tylko końcowe elementy instalacji, z którymi mamy na co dzień do czynienia. Są oczywiście ważne i ich wygląd należy przemyśleć, ale są też inne elementy, których istoty na co dzień na pewno nie będziemy dostrzegać, a są niezmiernie w naszych domach ważne.

Całość od jednego producenta

Niezależnie od tego, jaką liczbę gniazdek i łączników mamy zamiar kupić oraz od tego, jakiego rodzaju elementy osprzętu elektroinstalacyjnego nas interesują, warto wybrać jednego producenta do wyposażenia całego domu. Ci najwięksi, tacy jak Schneider Electric, zajmują się kompleksowo wszystkimi elementami instalacji elektrycznej, jakie będą nam potrzebne. Oferta Schneider Electric to nie tylko gniazda elektryczne, ale także bardzo skomplikowana aparatura modułowa i rozdzielnie elektryczne – wszystko to, co w służy sprawnemu i bezpiecznemu przesyłaniu prądu na potrzeby mieszkańców domu. Co istotne, warto wybierać sklepy, gdzie od razu uda nam się kupić wszystkie potrzebne nam elementy od jednego producenta. Dobrym przykładem jest Elektromarket Ania, który posiada bardzo szeroką ofertę produktów od Schneider Electric i nadal ją poszerza.

Elementy instalacji, o których zapominamy

Zwykle interesuje nas efekt końcowy, wolimy nie zagłębiać się w szczegóły i często zapominamy o bezpieczeństwie instalacji w naszych domach. A to ważne, bo tak istotne dla bezpieczeństwa elementy, jak wyłącznik różnicowoprądowy również pochodziły od sprawdzonych producentów. Wyłącznik różnicowoprądowy stosowany jest jako dodatkowa ochrona obok wyłączenia zasilania, wykrywa on znacznie mniejsze prądy upływu, które mogą “umknąć” zabezpieczeniom nadprądowym. To, że są to urządzenia bardzo czułe, ale muszą też być odpowiednio umieszczone i konserwowane to oczywistość. Producenci tacy jak Schneider Electric zapewniają dodatkowo możliwość sprawdzenia poprawności działania za pomocą przycisku kontrolnego. Jeśli więc nie mieliśmy wpływu na wybór wyłącznika nadprądowego, warto zadbać, by ten kolejny poziom zabezpieczeń w postaci wyłącznika różnicowoprądowego pochodził od doświadczonego producenta.

Ale jakość wykonania i użyte podzespoły są istotne również w innych skomplikowanych elementach osprzętu elektroinstalacyjnego, jak w stycznikach modułowych, które warto, żeby miały możliwość rozbudowy o styki pomocnicze, a także wyłącznikach kombinowanych czy rozłącznikach instalacyjnych.

Gustowne łączniki

Schneider Electric oferuje naprawdę ogromny wachlarz produktów przeznaczonych zarówno do domu, jak i biura. Mamy do wyboru gniazda pojedyncze i podwójne w bogatej kolorystyce. Możemy wybierać pośród gniazd z ramkami lub bez i tworzyć własne kompozycje, gdzie ramka będzie w kolorze czarnym a gniazdo czerwonym. Do tego oczywiście możemy dobrać w odpowiedniej kolorystyce gniazda łazienkowe ze stopniem ochrony IP44. Tego rodzaju elementy warto pozostawić sobie na koniec kompletowania osprzętu elektroinstalacyjnego, wtedy, kiedy zapewnimy już naszemu domowi pełne bezpieczeństwo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here