Biały pokój

Aranżacja mieszkania to dla każdej kobiety niesamowita frajda. Nie mam koleżanki, która nie cieszyłaby się, że może pobawić się w dekoratora wnętrz. Już niezła przyjemnością jest oglądanie inspiracji w internecie, czy gazetach wnętrzarskich. Planowanie, wymyślanie, wyobrażanie sobie jak poszczególne pomieszczenia będą wyglądały. Kolejnym punktem świetnej zabawy jest bieganie po sklepach i oglądanie wszystkich możliwych kolekcji. Im większą decyzyjność ma kobieta przy meblowaniu mieszkania, tym krócej trwa zwiedzanie wszystkich możliwych sklepów. Nie zgadzacie się ze mną? Kochani panowie, my kobiety nie biegamy po sklepach dla samego biegania. Zwiedzamy te wszystkie sklepy, zarzucając was pytaniami „które kochanie podoba ci się najbardziej” tylko i wyłącznie po to, żeby uzyskać pełną decyzyjność. Im bardziej mężczyzna jest zaangażowany w wybór mebli do mieszkania, tym dłużej będziemy go ciągać po wszystkich sklepach. Bez wytchnienia. My wcale nie chcemy waszej pomocy. Chcemy decydować same. Jest to nasza ulubiona zabawa. Was, panowie, ciągamy tylko dla świętego spokoju. Z utęsknieniem czekamy, aż wydusicie w końcu z siebie, żebyśmy same zdecydowały. Słysząc „kochanie ty zdecyduj” jesteśmy w siódmym niebie. Zwróćcie uwagę, że wtedy od razu kończy się maraton po sklepach. Oczywiście jeszcze musimy zrobić rozczarowaną minę, ale tym bardziej niecierpliwym już to nie wychodzi, gdyż już jesteśmy w fazie zakupu. Wiecie dlaczego tak jest? My kobiety po prostu bardzo dobrze wiemy, o jakich meblach marzymy. Niekoniecznie są to jednak wasze marzenia. Nie znam natomiast żadnej kobiety, która poddała by się i pozwoliła mężowi na wybór mebli. No, co to to nie!
Dokładnie takie zmagania miałam z mężem, przy naszym ostatnim remoncie. Wymyślił sobie klasyczne brązowe meble do pokoju. W żadnym wypadku nie mogłam się na to zgodzić. Chciałam białe meble do pokoju. Biała baza jest świetnym punktem wyjściowym do zabawy dodatkami. Uwielbiam zmieniać wystrój mieszkania. Wiedziałam, że mój mąż nie zniesie takich ekstrawagancji za często. Chcąc bawić się dodatkami musiałam przekonać męża, że białe meble do pokoju są naszym wspólnym marzeniem. Powiem wam, ze musiałam się napracować. Kilka ładnych dni zajęło mi przekonanie go, że jednak lepiej będzie, gdy to ja zdecyduję jakie meble mają stać w naszym mieszkaniu. Zwiedziliśmy wszystkie sklepy meblowe w okolicy. Niestety mój mąż chciał się wykazać zaangażowaniem. Dotrzymywał mi towarzystwa w czasie każdej wyprawy. Pomagał mi, doradzał, dyskutował. A ja chciałam tylko, by pozwolił mi zdecydować. W końcu udało się. Wzięłam go na wytrzymałość. Kiedy zaproponowałam mu kolejną wycieczkę, do tego samego sklepu, zaczął wykręcać się nadmiarem pracy. I tu już wiedziałam, że mąż wywiesił białą flagę. Mogę ogłosić zwycięstwo. Białe meble do pokoju zagościły w naszym mieszkaniu. Do tego jeszcze biała kuchnia, białe łóżko i białe komody do sypialni.
Dlaczego tak bardzo upierałam się przy bieli? Białe meble do pokoju bardzo elegancko wyglądają. Biel optycznie powiększa przestrzeń. Daje wrażenie jasnej, czystej przestrzeni. Mieszkanie staje się przyjemniejsze, dzięki dużej ilości światła. Do tego biel świetnie komponuje się z naturalnymi kolorami. Sosnowa podłoga z desek wygląda przepięknie, gdy połączymy ją z białymi komodami i szafami.
Kolory ścian, gdy mamy białe meble do pokoju, tak naprawdę zależą tylko i wyłącznie od naszego charakteru. Chcemy zachować białe ściany, by uzyskać jednolitą monochromatyczną przestrzeń? Na pewno będzie to dobrze wyglądało. Może jednak brakuje nam jakiegoś charakterystycznego akcentu? Możemy jedną ze ścian zaaranżować inaczej. Pomalowana na jakiś charakterystyczny kolor, wyłożona cegłą czy kamieniem na pewno będzie zwracała na siebie uwagę i będzie nadawała charakter wnętrzu. Przy takim zabiegu dekoracyjnym musimy jednak uważać by nie przeholować. Nie możemy zbyt wielu ścian pomalować na ciemny kolor, czy wyłożyć cegłą. Pomieszczenie takie bardzo zmniejszy się optycznie. Będzie nas przytłaczało i nie pomogą nawet białe meble do pokoju, których zadaniem jest rozjaśnić i optycznie tą przestrzeń powiększyć. Więc delikatnie i z umiarem. Bez szaleństw. Jeden akcent jest mile widziany. Więcej może być już szkodliwe dla wyglądu pomieszczenia.
Wiele osób, którym proponuję białe meble do pokoju obawia się, że takie wnętrze będzie nudne. Nic bardziej mylnego! W takim wnętrzu możemy budować charakter dodatkami. Kupując kilka rzeczy, takich jak koc na kanapę, poduszki, firany, dywan czy donice do kwiatów zyskamy ciekawy charakter. Do tego, nie oszukujmy się, ale nie każda z nas ma smykałkę do urządzania mieszkań. Białe meble do pokoju są dosyć bezpiecznym rozwiązaniem. Łatwo jest dobrać dodatki do takiego mieszkania. Nie trzeba korzystać z pomocy architekta wnętrz, by poradzić sobie z niewielkimi zmianami. Inspiracji można poszukać w prasie branżowej, internecie, czy choć by w zainscenizowanych pomieszczeniach w sklepach meblowych.
Panowie, taki mały apel, pozwólcie nam samodzielnie zdecydować jak chcemy umeblować mieszkania. Dla was, w większości, nie jest to wyjątkowo ważne przedsięwzięcie. Dla nas, kobiet jest to sprawa życia i śmierci. Te białe meble do pokoju, które sobie wymarzyłyśmy są w tej chwili najważniejsze. Uwielbimy wkładać całą energię w wybieranie mebli. Uwielbiamy o tym rozmyślać dużo, dużo wcześniej. Jest to dla nas cały rytuał, który chcemy przeprowadzić zmieniając meble w mieszkaniu. Uwielbiamy myśleć o tym , planować, aranżować. Przejście do działania jest równie fascynujące jak faza projektu. Tak naprawdę jest to ten moment, gdy chcemy wszystko zrobić same. Na pewno wybaczymy wam, gdy schowacie się w swoich biurach i będziecie strasznie zapracowani. No, może trochę ponarzekamy, że my wszystko same i tak dalej… Możecie jednak tego nie słuchać. Robimy to tylko dla zasady. Nawet bez większego przekonania. Pamiętajcie takie są zasady tej gry. Wy udajecie, że pracujecie. My udajemy, że narzekamy. Każdy z nas ma to czego pragnie. Czyż to nie jest rozwiązanie idealne?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here